Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, 58-500 Jelenia Góra ul. Sudecka 2 , tel. (75)7647450,60 ,fax (75) 7647418, e-mail kmjeleniagora@kwpsp.wroc.pl

Dodano 2013-03-05

III Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu Narciarskim - Jakuszyce 2-3.03.2013r.

W ramach XXXVII Biegu Piastów odbyły się III Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu Narciarskim. W tym roku konkurencje biegowe w stylu klasycznym rozłożone zostały na dwa dni - w sobotę na dystansie 50 kilometrów wystartowało 19 strażaków, a w niedzielę odległość 26 kilometrów pokonało aż 97 pożarników! Strażacy stanowili najliczniejszą grupę branżową startującą na tym dystansie.

W sobotnim biegu pierwsze miejsce zajął Maciej Dawidziuk z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. Pokonał "klasykiem" królewski dystans 50 kilometrów w 2 godziny 55 minut i 38 sekund. Bardzo dobry wynik pozwolił Panu Maciejowi zająć 88 miejsce w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce wśród strażaków z czasem 3:17:00 wywalczył Marek Wydmuch reprezentujący Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich. Trzeci na mecie zameldował się Daniel Żamojtuk z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi uzyskując czas 3:18:05.

W niedzielę Waldemar Poręba z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze ponownie udowodnił, że nie ma sobie równych na dystansie 26 kilometrów. Pan Waldemar pokonując trasę w 1 godzinę 27 minut i 10 sekund nie poprawił czasu uzyskanego w zeszłym roku, niemniej jednak uzyskany czas pozwolił na zajęcie aż 11 miejsca w klasyfikacji generalnej. Nie zmienił się również zdobywca srebrnego medalu. Reprezentant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie - Józef Wojtyła ponownie zajął drugie miejsce z czasem 1:29:37. Trzeci na mecie był także reprezentant Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Cieszynie - Cieślar Paweł, który na przebiegnięcie 26 kilometrów potrzebował godzinę 33 minuty oraz jedną sekundę. Wśród Pań, tak jak w poprzednich latach, bezkonkurencyjna okazała się Pani Ewa Łabuz (2:26:27).Srebro wywalczyła Barbara Babuśka (2:48:01). Obie Panie reprezentowały Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu. Trzecia do mety przybiegła Pani Ilona Cytawa z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wołowie (3:14:50). Zwycięzcy otrzymali puchary, medale oraz dyplomy z rąk st. kpt. Szymona Ławeckiego - przedstawiciela Komendy Głównej PSP, st. bryg. Jerzego Łabowskiego - zastępcy Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu i mł. bryg. Jerzego Sładczyka - Komendanta Miejskiego PSP w Jeleniej Górze, a także Prezesa Stowarzyszenia Biegu Piastów Juliana Gozdowskiego.