Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, 58-500 Jelenia Góra ul. Sudecka 2 , tel. (75)7647450,60 ,fax (75) 7647418, e-mail kmjeleniagora@kwpsp.wroc.pl

Dodano 2013-12-29


Strażacka Wigilia 2013r.

W dniu 23.12.2013r. odbyło się Spotkanie Wigilijne pracowników Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. Tradycyjnie miejscem modlitwy i kolędowania była sala wykładowa Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1. Spotkanie rozpoczął ksiądz kapelan czytając fragment Pisma Świętego o narodzinach dzieciątka Jezus. Następnie przy gitarowym podkładzie radośnie śpiewano kolędy. Dzieląc się opłatkiem uczestnicy spotkania złożyli sobie najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Później przyszedł czas na poczęstunek, gdzie największym powodzeniem cieszył się makowiec wykonany przez komendanta.

Dwudziestego czwartego grudnia strażacy pełniący w tym dniu 24-godzinną służbę przygotowali własną wigilijną wieczerzę. W tym przypadku hitem okazał się barszcz, który powstał z połączenia wszystkich barszczów przyniesionych z domu przez strażaków. Taki mix ma niepowtarzalny smak i przekonał się o tym ksiądz kapelan, który uczestniczył zarówno w Wigilii w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 oraz w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2. Strażacy łamiąc i dzieląc się opłatkiem życzyli sobie wszelkiej pomyślności i spokojnej służby. Życzenia się spełniły, w tym dniu było bardzo spokojnie.

tekst st. kpt. Andrzej Ciosk, foto mł. bryg. Mieczysław Stelmach, asp. sztab. Andrzej Bartyzel