Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, 58-500 Jelenia Góra ul. Sudecka 2 , tel. (75)7647450,60 ,fax (75) 7647418, e-mail kmjeleniagora@kwpsp.wroc.pl

Dodano 2014-03-26


KONKURS "UCZĘ SIĘ BEZPIECZNIE ŻYĆ" 2014 - VIII MISTRZOSTWA JELENIEJ GÓRY

Wzorem poprzednich lat jeleniogórscy strażacy uczestniczyli, w roli sędziów, w konkursie "UCZĘ SIĘ BEZPIECZNIE ŻYĆ". W ramach konkursu, dzieci oraz młodzież 19 marca 2014r. rywalizowała o tytuł najlepszej drużyny w Jeleniej Górze. Mistrzostwa Jeleniej Góry podzielone zostały na 5 kategorii wiekowych:

  • Kategoria klas 0
  • Kategoria klas I-III
  • Kategoria klas IV-VI
  • Kategoria gimnazjum
  • Kategoria ponadgimnazjalna

Stacje konkursowe zlokalizowane były w Jeleniogórskim Ratuszu, Książnicy Karkonoskiej, Galerii BWA oraz Pasażu Grodzkim. Zwycięzcy wykazali się nie tylko bardzo dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa, ale przede wszystkim umiejętnościami ratowania zdrowia i życia. Gospodarzem eliminacji była Szkoła Podstawowa nr 2 w Jeleniej Górze. Przed ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród strażacy przeprowadzili krótką pogadankę z dziećmi i młodzieżą na temat zagrożenia związanego z tlenkiem węgla.W konkursie udział wzięły 23 drużyny oraz 17-tu zawodników (z kategorii gimnazjum i ponadgimnazjalna).

do pobrania WYNIKI

tekst st. kpt. Andrzej Ciosk, foto: KM PSP w Jeleniej Górze, KM Policji w Jeleniej Górze