Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, 58-500 Jelenia Góra ul. Sudecka 2 , tel. (75)7647450,60 ,fax (75) 7647418, e-mail kmjeleniagora@kwpsp.wroc.pl

Dodano 2014-10-31


Ratownicy na medal

     Wielu zawodowych strażaków Państwowej Straży Pożarnej jest również zaangażowana w ratowanie życia w strukturach Ochotniczej Straży Pożarnej. Czasami po powrocie do domu z 24-godzinnej służby otrzymują wezwanie do remizy i mimo zmęczenia spieszą wraz z innymi druhami ratować życie i mienie, a także środowisko. Tak jest w przypadku sekcyjnego Pawła Łagody. Zawodowo pełni służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. Jako ratownik i kierowca uczestniczył w setkach akcji ratowniczo-gaśniczych. Zawsze skoncentrowany na wykonywanych zadaniach, profesjonalny i wkładający serce w wykonywaną pracę. Poza służbą w PSP jest strażakiem w Ochotniczej Straży Pożarnej w Świerzawie – miejscowości, w której mieszka wraz z rodziną.

     W maju podczas działań ratowniczych związanych z podtopieniami w Biegoszowie druh Paweł Łagoda narażając własne życie i zdrowie ratował życie i mienie mieszkańców tej miejscowości. W tym samym czasie Pan Jerzy Wątroba urtował przed utonięciem mężczyznę, pod którym zarwał się most. Na szczególne wyrazy uznania zasługuje postawa Pana Jerzego, gdyż uratował życie innej osobie będąc świadkiem zdarzenia. Bohaterskie czyny obu Panów nagrodzone zostały przez Prezydenta RP. Druh Paweł Łagoda oraz Jerzy Wątroba otrzymali z rąk Pani Ewy Mańkowskiej wicewojewody dolnośląskiego „Medal za Ofiarność i Odwagę”. Wręczenia dokonano w czasie obchodów15-lecia istnienia powiatu złotoryjskiego.


tekst: st. kpt. Andrzej Ciosk, foto: Starostwo Powiatowe w Złotoryi