Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, 58-500 Jelenia Góra ul. Sudecka 2 , tel. (75)7647450,60 ,fax (75) 7647418, e-mail kmjeleniagora@kwpsp.wroc.pl

Dodano 2015-01-24


Strażak „Zonti” powraca na ring i zwycięża (10.01.2015r.)

10 stycznia w hali widowiskowo-sportowej RCS w Lubinie, odbyła się piąta edycja gali Fight Exclusive Night (FEN 5) pod nazwą „Cuprum Heroes". Widzowie obejrzeli 9 zawodowych pojedynków: 5 kick-boxerskich na zasadach K-1 oraz 4 pojedynki w formule MMA i to właśnie w tej drugiej mogliśmy zobaczyć w walce wieczoru naszego jeleniogórskiego strażaka i kolegę Marcina Zontka.


Zontek po problemach związanych ze zmianami przeciwnika, wrócił na ring po ponad 2 letniej przerwie. Pojedynek strażaka z Jeleniej Góry zakończył się zwycięstwem nad Krzysztofem Pietraszkiem przez poddanie narożnika. Marcin nie zawiódł oczekiwań swoich bardzo licznie przybyłych kibiców, oraz kolegów z Państwowej Straży Pożarnej warto o nich wspomnieć bo to oni owacyjnie powitali w ringu Marcina i stworzyli niepowtarzalną atmosferę.


Marcin Zontek rozpoczął służbę w KM PSP w Jeleniej Górze we wrześniu 2013r. na stanowisku stażysty w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1. Jak się okazało nie tylko siła jaką posiada  pomocna jest w czasie akcji. W działaniach ratowniczych można liczyć również na jego bardzo wysoką sprawność i wydolność organizmu. Działania ratowniczo-gaśnicze to przede wszystkim bardzo ciężka, fizyczna praca w różnych warunkach (np. temperatura w dolnej części płonącego pomieszczenia, czyli tam gdzie działają strażacy, sięga 300 stopni Celsjusza). Jak mówią strażacy ze zmiany służbowej „Zonti” dał poznać się również jako życzliwy i pomocny kolega. Poza tym swoją charyzmą i konsekwencją w treningach, zaraził wielu strażaków uprawianiem sportów walki. Koledzy pomagają mu chętnie podczas ćwiczeń i przygotowań do zawodów.


Zapraszamy na kolejną edycję już 6 marca, gdzie „Zonti” będzie podejmował zawodnika z Chorzowa Macieja Browarskiego w klatkoringu na hali „Orbita” we Wrocławiu.


tekst: st. kpt. Andrzej Ciosk, st. str. Marcin Zontek, foto: FEN