Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, 58-500 Jelenia Góra ul. Sudecka 2 , tel. (75)7647450,60 ,fax (75) 7647418, e-mail kmjeleniagora@kwpsp.wroc.pl

Dodano 2015-03-07

V Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w Biegu Narciarskim - Jakuszyce 28.02-01.03.2015r.

W tym roku wystartowało ponad 120 strażaków z całej Polski. Strażacy z KM PSP Jelenia Góra stawali na podium aż trzy razy.

Strażacy z całej Polski przez dwa dni (28 lutego – 1 marca) biegali na nartach podczas V Mistrzostw Polski Strażaków w ramach 39. Biegu Piastów. Rywalizacja przebiegała na dwóch dystansach: bieg na 50 km oraz na 25 km stylem klasycznym. Najwięcej medali wywalczył dla naszej komendy Mariusz Dziadkowiec-Michoń, który zdobył dwa złote medale.

Strażacy pobiegli po raz pierwszy w sobotę (28.02). Wystartowało 30 strażaków. W czołówce znalazł się Mariusz Dziadkowiec–Michoń z KM PSP w Jeleniej Górze (2:41:43) oraz Maciej Dawidziuk, również z jeleniogórskiej komendy (2:56:22). Kolejny na mecie zameldował się Józef Wojtyła z KP PSP w Cieszynie (3:01:19).

W niedzielnej rywalizacji na dystansie 25 km techniką klasyczną, wśród kobiet najlepsza była Agnieszka Wiewiórka z KP PSP w Świdnicy (2:30:28). Srebro zdobyła reprezentantka KW PSP we Wrocławiu – Ewa Łabuz (2:35:33). Czołówkę najlepszych wyników zamknęła Ilona Cytawa z KP PSP w Wołowie (2:49:04).

Na tej samej trasie wśród mężczyzn złoto ponownie zdobył Mariusz Dziadkowiec-Michoń (1:22:02). Drugie miejsce wywalczył Waldemar Poręba z KP PSP w Kamiennej Górze (1:22:22). Brąz Szymon Główczak reprezentujący Szkołę Główną Służby Pożarniczej (1:29:29).

Najlepsi strażacy otrzymali puchary, medale oraz dyplomy. Nagrody wręczone zostały przez mł. bryg. Szymona Ławeckiego – przedstawiciela Komendanta Głównego PSP, st. bryg. Andrzeja Abulewicza – zastępcę Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu, oraz mł. bryg. Jerzego Sładczyka – Komendanta Miejskiego PSP w Jeleniej Górze. Warto wspomnieć, że nasz reprezentant Mariusz Dziadkowiec–Michoń od lat trenuje biegi i jest członkiem kadry narodowej w tej dyscyplinie.

W tym roku okolicznościowy znaczek V Mistrzostw Polski Strażaków PSP w Biegu Narciarskim ozdobił rysunek Sandry Simko z Zespołu Szkół Technicznych MECHANIK w Jeleniej Górze. W konkursie plastycznym dot. ochrony przeciwpożarowej była to najlepsza praca w kategorii szkół ponadgimnazjalnych na terenie pwiatu jeleniogórskiego.

Mistrzostwa Polski Strażaków odbywają się od pięciu lat. Organizatorem zawodów jest Komenda Miejska PSP w Jeleniej Górze, Komenda Wojewódzka PSP we Wrocławiu, Komenda Główna PSP w Warszawie oraz Stowarzyszenie ,,Bieg Piastów”. Co roku udział w nich bierze ponad stu strażaków. Takie spotkania ze strażakami z innych komend sprawiają, że Polana Jakuszycka w Szklarskiej Porębie staje się miejscem rodzinnych i koleżeńskich spotkań.