Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, 58-500 Jelenia Góra ul. Sudecka 2 , tel. (75)7647450,60 ,fax (75) 7647418, e-mail kmjeleniagora@kwpsp.wroc.pl

Dodano 2015-04-16


Strażak pobiegł w międzynarodowym maratonie (12.04.2015r.)

Bieg odbył się w niedzielę, 12 kwietnia w Dębnie (woj. zachodniopomorskie). KM PSP z Jeleniej Góry reprezentował strażak Maciej Dawidziuk.

Była to już 42. edycja maratonu, w ramach którego strażacy z całej Polski mieli okazję sprawdzić swoją kondycję w II Mistrzostwach Polski Strażaków. Maratoński dystans 42 km 195 m prowadził przez ulice Dębna oraz okoliczne miejscowości.

Pierwsze miejsce zajął Maciej Dawidziuk z KM PSP w Jeleniej Górze zdobywając tym samym tytuł mistrza Polski strażaków. Strażak-biegacz pokonał w maratonie strażaków nie tylko z Polski, ale również z Niemiec i Wielkiej Brytanii. Znakomity czas 2:33:21 zapewnił mu również 15 pozycję w kategorii open. Warto zaznaczyć, że w tej kategorii był to drugi najlepszy wynik wśród startujących w tym maratonie Polaków.

Maciej Dawidziuk biega od 9 lat. Jego przygoda z tym sportem zaczęła się od kiedy wstąpił w szeregi straży pożarnej. Obecnie pasją do biegania zaraża kolegów z jednostki. Do największych sukcesów Macieja można zaliczyć start w Światowych Igrzyskach Policjantów i Strażaków w Vancouver w Kanadzie oraz w Maratonie Karkonoskim.

Maraton Dębno odbywa się od 1966 roku. Jest najstarszym, najlepszym i jednym z najszybszych biegów maratońskich w Polsce, a z biegiem lat Dębno zyskało zaszczytny tytuł stolicy polskiego maratonu.

tekst: st. kpt. Andrzej Ciosk, Agata Skindziul foto: archiwum Macieja Dawidziuka