Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, 58-500 Jelenia Góra ul. Sudecka 2 , tel. (75)7647450,60 ,fax (75) 7647418, e-mail kmjeleniagora@kwpsp.wroc.pl

Dodano 2015-04-21


Pożar w bloku na Zabobrzu (21.04.2015r.)

W bloku na jeleniogórskim Zabobrzu, przy ul. Mieczysława Karłowicza w Jeleniej Górze spaliło się mieszkanie.

Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze ok. godz. 8. Zawiadomiła o nim sąsiadka, którą zaniepokoił wydobywający się dym z okna mieszkania na pierwszym piętrze. Okazało się, że w mieszkaniu wybuchł pożar. W momencie przyjazdu strażaków lokatorka tego mieszkania znajdowała się na klatce schodowej. Została stamtąd ewakuowana, następnie udzielono jej pierwszej pomocy i przekazano pogotowiu ratunkowemu. Z uwagi na bardzo duże zadymienie na klatce schodowej mieszkańcom budynku nakazano pozostanie w lokalach. Po ugaszeniu pożaru  oddymiono klatkę schodową. W międzyczasie otrzymano informację o kolejnej osobie poszkodowanej. Dziecko z mieszkania na czwartym piętrze uskarżało się na ból głowy. Dziewczynkę wraz z jej matką ewakuowano i przekazano pod opiekę pogotowia ratunkowego. Następnie sprawdzono obiekt pod kątem obecności tlenku węgla. Urządzenie nie wskazało obecności tego toksycznego związku.

Pożar gasiło 20 strażaków z PSP i OSP, zadysponowano 7 samochodów strażackich. Prawdopodobna przyczyna powstania pożaru nie została ustalona.

Na miejscu obecna była również policja oraz pogotowie: gazowe, energetyczne oraz ratunkowe.

tekst: st. kpt. Andrzej Ciosk, Agata Skindziul foto: KM PSP Jelenia Góra