Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, 58-500 Jelenia Góra ul. Sudecka 2 , tel. (75)7647450,60 ,fax (75) 7647418, e-mail kmjeleniagora@kwpsp.wroc.pl

Dodano 2015-05-02


Pożar poddasza (02.05.2015r.)

W Jeleniej Górze przy ul. Łabskiej palił się strych w budynku mieszkalnym. Strażacy ewakuowali dwie osoby przy pomocy podnośnika. W pożarze nikt nie odniósł obrażeń.


Ogień pojawił się około godziny 14.00 na nieużytkowym poddaszu. Strażakom oprócz gaszenia mocno rozwiniętego pożaru przyszło ewakuować z pierwszego piętra 2 osoby, którym żywioł odciął drogę ucieczki. Ratowanie osób odbyło się z użyciem podnośnika. Na parterze budynku przebywało jeszcze dwóch jego mieszkańców – osoby obłożnie chore. Przygotowano je do ewakuacji, jednak nie była ona konieczna. Pożar szybko ugaszono. Najbardziej ucierpiał dach budynku, który na poziomie strychu został nadpalony i częściowo spalony. Nadpaleniu uległa także podłoga strychu oraz schody prowadzące do tej części budynku. W akcji udział brało 5 samochodów pożarniczych i 19 strażaków. Na miejscu obecna była również policja, straż miejska, pogotowie ratunkowe i energetyczne. Działając wspólnie z przedstawicielami zarządzania kryzysowego miasta Jelenia Góra doraźnie zabezpieczono przed deszczem dziurę w dachu budynku. Przyczyna powstania pożaru nie została ustalona.


tekst: st. kpt. Andrzej Ciosk, foto: KM PSP Jelenia Góra, Michał Guz Jelenia Góra 998