Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, 58-500 Jelenia Góra ul. Sudecka 2 , tel. (75)7647450,60 ,fax (75) 7647418, e-mail kmjeleniagora@kwpsp.wroc.pl

Dodano 2015-05-07


Msza Święta z okazji Dnia Strażaka (04.05.2015r.)

Dnia 4 maja 2015r. w dniu strażackiego święta odbyła się uroczysta Msza Święta. Oprócz strażaków w modlitwie uczestniczyły ich rodziny, przyjaciele oraz sympatycy pożarnictwa.


        W tym roku 4 maja – dzień Świętego Floriana, patrona osób, którzy w swojej pracy mają styczność z ogniem np. kominiarzy, hutników i oczywiście strażaków przypadł w poniedziałek. Mimo dnia powszedniego na uroczystej Mszy Świętej z okazji strażackiego święta pojawiło się wielu pożarników z powiatu jeleniogórskiego. Oprócz strażaków zawodowych z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze oraz druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej, na wspólnej modlitwie nie zabrakło strażackich emerytów.  Miejscem modlitwy był  Kościół Matki Bożej Królowej Polski i Św. Franciszka z Asyżu przy ul. Morcinka w Jeleniej Górze, którego proboszczem jest ksiądz Grzegorz Niwczyk – kapelan powiatowy strażaków. W czasie liturgii wzorem z poprzednich lat asystę księdza kapelana tworzyli strażacy. Tuż po mszy ksiądz kapelan poświęcił pojazdy, o które pod koniec roku 2014r. wzbogaciła się KM PSP w Jeleniej Górze – quad oraz podnośnik. Po zaspokojeniu potrzeb duchowych przyszedł czas na zaspokojenie potrzeb cielesnych. Strażacy spotkali się w przykościelnym ogrodzie na poczęstunku przygotowanym z tej okazji.


tekst st. kpt. Andrzej Ciosk, foto: KM PSP w Jeleniej Górze