Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, 58-500 Jelenia Góra ul. Sudecka 2 , tel. (75)7647450,60 ,fax (75) 7647418, e-mail kmjeleniagora@kwpsp.wroc.pl

Dodano 2016-05-02


Tenis stołowy w wykonaniu jeleniogórskiego strażaka

Sekcyjny Dawid Ostrowski reprezentant KM PSP Jelenia Góra startował w kwietniu w dwóch strażackich turniejach tenisa stołowego: w Mistrzostwach Województwa Dolnośląskiego PSP (Trzebnica 01.04.16) oraz w Mistrzostwach Polski Strażaków PSP (Cetniewo 11-14.04.16). Z obydwu turniejów przywiózł medale. W Trzebnicy okazał się najlepszy wygrywając turniej, w którym uczestniczyło 38 zawodników - strażaków z naszego województwa. Dwa kolejne miejsca na podium zdobyli: sekc. Marcin Korus oraz asp. Sylwester Poręba (obaj KM PSP Wałbrzych).
W Cetniewie, w Centralnym Ośrodku Sportu Przygotowań Olimpijskich w zaciętej rywalizacji brali udział reprezentanci 13 województw oraz dwóch Szkół Pożarniczych z Warszawy i Częstochowy. Drużyna Dolnego Śląska w składzie: Robert Słowik, Dawid Ostrowski, Marcin Korus, Sylwester Poręba oraz Marek Białek osiągnęli wielki sukces, zdobywając trzecie miejsce (jest to pierwszy medal w tenisie stołowym od wielu lat dla naszego województwa!). W walce o medal najważniejszym spotkaniem był ćwierćfinałowy mecz z bardzo silną reprezentacją województwa opolskiego, której członkowie są czołowymi zawodnikami II ligi. Dawid zarówno w tym spotkaniu jak i w meczu o 3 m-ce z woj. pomorskim, zdobył komplet punktów, które okazały się kluczowe w osiągnięciu sukcesu.


tekst i foto: sekc. Dawid Ostrowski