Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, 58-500 Jelenia Góra ul. Sudecka 2 , tel. (75)7647450,60 ,fax (75) 7647418, e-mail kmjeleniagora@kwpsp.wroc.pl

Dodano 2017-03-07


VII Mistrzostwa Polski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Narciarstwie Biegowym (Szklarska Poręba, Jakuszyce 04-05.03.2017r.)

W tegorocznej edycji Mistrzostw Polski Strażaków PSP w Narciarstwie Biegowym wzięło udział 115 pożarników z całej Polski. Wszystkich biegaczy przywitała zaśnieżona i piękna Polana Jakuszycka, na której wśród zwycięzców nie zabrakło reprezentanta KM PSP w Jeleniej Górze.

Sportowe zmagania strażaków w ramach 41. Biegu Piastów trwały dwa dni. W sobotę 4 marca rywalizacja w biegu techniką klasyczną (CT) przebiegała na 50-cio kilometrowej trasie. Natomiast w następnym dniu (niedziela 5 marca) odbył się bieg techniką klasyczną na trasie o długości 25-ciu kilometrów.


Sobotnie zmagania na dystansie 50 km CT wygrał, tak jak w poprzednim roku, Józef Wojtyła z KP PSP w Cieszynie z czasem 2:47:25. Jako drugi na mecie zameldował się Szymon Główczak reprezentujący Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie z czasem 3:05:05. Brąz wywalczył Mariusz Dziadkowiec-Michoń z KM PSP w Jeleniej Górze uzyskując czas 3:08:38.

W niedzielę wśród Pań na 25 km CT bezkonkurencyjna okazała się reprezentantka KW PSP we Wrocławiu Pani Ewa Łabuz uzyskując czas 2:24:29. Jako kolejna linię mety przekroczyła Pani Agnieszka Nowak z KP PSP w Świdnicy z czasem 2:27:40. Trzecie miejsce zajęła Pani Ilona Cytawa z KP PSP w Wołowie, która na mecie zameldowała się po czasie 2:42:36.

Wśród Panów na dystansie 25 km CT triumfował Waldemar Poręba reprezentant KP PSP w Kamiennej Górze uzyskując czas 1:20:36. Srebro wywalczył reprezentant gospodarzy KM PSP w Jeleniej Górze Mariusz Dziadkowiec-Michoń z czasem 1:23:24. Trzeci na mecie pojawił się Daniel Żamojtuk z KP PSP w Gołdapi „wykręcając” czas 1:23:51.

Najlepsi strażacy otrzymali puchary oraz medale. Nagrody wręczone zostały przez st. bryg. Adama Koniecznego – Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu w imieniu Komendanta Głównego PSP, st. bryg. Marka Kamińskiego – Zastępcę Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu, mł. bryg. Szymona Ławeckiego – przedstawiciela Biura Szkolenia Komendy Głównej PSP, bryg. Jerzego Sładczyka – Komendanta Miejskiego PSP w Jeleniej Górze.


Mistrzostwa Polski Strażaków odbywają się od siedmiu lat. Organizatorem zawodów jest Komenda Miejska PSP w Jeleniej Górze, Komenda Wojewódzka PSP we Wrocławiu, Komenda Główna PSP w Warszawie oraz Stowarzyszenie ,,Bieg Piastów”. Co roku udział w nich bierze ponad stu strażaków. Takie spotkania ze strażakami z innych komend sprawiają, że Polana Jakuszycka w Szklarskiej Porębie staje się miejscem rodzinnych i koleżeńskich spotkań. 41. Bieg Piastów był wyjątkowy ze względu na udział Królowej Polskich Nart Justyny Kowalczyk w sobotnim biegu na 50 km. W tej edycji Biegu Piastów wzięło udział ponad 5 tysięcy zawodników.

Wyniki znajdują się na stronie internetowej data sport:
http://wyniki.datasport.pl/results2065/
http://wyniki.datasport.pl/results2066/

tekst: st. kpt. Andrzej Ciosk, foto: Marcin Oliva Soto oraz KM PSP w Jeleniej Górze