Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, 58-500 Jelenia Góra ul. Sudecka 2 , tel. (75)7647450,60 ,fax (75) 7647418, e-mail kmjeleniagora@kwpsp.wroc.pl

Dodano 2017-03-21


Pożar mieszkania na pierwszym piętrze przy ul. Wincentego Pola w Jeleniej Górze (21.03.2017r.)

Dwie osoby poszkodowane, spalone mieszkanie na pierwszym piętrze i zniszczona klatka schodowa – to bilans strat pożaru budynku mieszkalnego w Jeleniej Górze przy ul. Wincentego Pola. Strażacy ewakuowali siedem osób za pomocą podnośnika i zapobiegli rozprzestrzenieniu się pożaru na pozostałe mieszkania w budynku.

 

O godz. 14.42 do stanowiska kierowania KM PSP w Jeleniej Górze wpłynęło zgłoszenie od strażników miejskich, którzy zauważyli pożar w budynku mieszkalnym przy ul. Wincentego Pola. Ogniem objęte było mieszkanie na pierwszym piętrze, z którego strażnicy miejscy ewakuowali mężczyznę. Część mieszkańców budynku opuściła budynek przed przybyciem straży pożarnej. Gęsty i czarny dym nie tylko wydobywał się z okien płonącego mieszkania, ale także wypełnił szybko klatkę schodową, uniemożliwiając ewakuację pozostałym lokatorom budynku. Działania strażaków polegały na ewakuacji przy pomocy podnośnika siedmiu osób, które oczekiwały w oknach swoich mieszkań na ratunek.  Jednocześnie prowadzono działania gaśnicze oraz przeszukiwano mieszkanie na pierwszym piętrze w celu odnalezienia ewentualnych poszkodowanych. W wyniku pożaru poszkodowane zostały dwie osoby (w tym ewakuowany z płonącego mieszkania mężczyzna). Dwupokojowe mieszkanie na  pierwszym piętrze oraz jego wyposażenie zostało zniszczone przez ogień. Dym i wysoka temperatura zniszczyły także klatkę schodową. Strażacy uchronili przed pożarem pozostałą część budynku. W działaniach uczestniczyło 7 samochodów pożarniczych i 17 strażaków. Akcja trwała ponad 2,5 godziny. Przypuszczalna przyczyna pożaru – nieustalona.

 

tekst: st. kpt. Andrzej Ciosk, foto: KM PSP w Jeleniej Górze, www.portalik24.pl, www.jelonka.com