Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, 58-500 Jelenia Góra ul. Sudecka 2 , tel. (75)7647450,60 ,fax (75) 7647418, e-mail kmjeleniagora@kwpsp.wroc.pl

Dodano 2018-02-22


Pożar na terenie byłej Celwiskozy (21.02.2018r.)

Tuż przed godziną 22-gą jeleniogórscy strażacy wezwani zostali do pożaru w opuszczonej hali dawnych zakładów „Celwiskoza”. Obiekty i przyległe do nich tereny, znajdujące się pod adresem Karola Miarki 42 w Jeleniej Górze, są już bardzo dobrze znane strażakom, gdyż wiele razy uczestniczyli w akcjach na tym obszarze.

Na miejscu dowódca akcji stwierdził, że w piwnicach pod częściowo wyburzonym pustostanie, palą się składowane w dużej ilości odpady, śmieci (m. in. opony, pianki z tworzyw sztucznych). Z otworów w stropie nad piwnicą wydobywały się płomienie i gęsty czarny dym. Początkowo strażacy podjęli próbę gaszenia pożaru wodą. Jednak ten środek gaśniczy był nieskuteczny i podjęto decyzję o gaszeniu pożaru przy pomocy piany gaśniczej. Metoda dała oczekiwane rezultaty i pożar opanowano po blisko 2 godzinach intensywnych działań. Niestety strażakom nie sprzyjała pogoda, gdyż mocno we znaki dawał się kilkustopniowy mróz. Z żywiołem walczyło 24 strażaków i 9 samochodów pożarniczych. Pożar powstał prawdopodobnie w wyniku podpalenia.


tekst: mł. bryg. Andrzej Ciosk, foto: Jelenia Góra 998