Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, 58-500 Jelenia Góra ul. Sudecka 2 , tel. (75)7647450,60 ,fax (75) 7647418, e-mail kmjeleniagora@kwpsp.wroc.pl

Dodano 2018-09-23


Pożar mieszknania na 1. piętrze - Jelenia Góra, ul. Piłsudskiego (22.09.2018r.)

W dniu 22.09.2018r. o godz. 20.02 do dyżurnego stanowiska kierowania KM PSP w Jeleniej Górze wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania na 1 piętrze przy ul. Piłsudskiego w Jeleniej Górze.

Po przyjeździe strażaków na miejsce akcji i przeprowadzeniu rozpoznania dowódca ustalił, że pożarem objęta jest część mieszkania na 1 piętrze. Ze względu na duże zadymienie oraz ryzyko rozprzestrzenienia się pożaru, kierujący akcją natychmiast rozkazał, oprócz gaszenia pożaru, ewakuować wszystkie osoby z sąsiednich mieszkań. Strażacy ustalili, że mieszkańcy parteru i pierwszego piętra opuścili budynek przed przybyciem na miejsce pożarników. Na drugim piętrze znajdowała się kobieta z dwójką dzieci, która nie miała możliwości opuszczenia mieszkania poprzez mocno zadymioną klatkę schodową. Całą trójkę ewakuowano z wykorzystaniem podnośnika hydraulicznego (SHD23).

W tym czasie w objętym pożarem mieszkaniu strażacy prowadzili działania gaśnicze z jednoczesnym przeszukiwaniem lokalu. Na szczęście w mieszkaniu nikogo nie było. Po ugaszeniu ognia, okazało się, że paliła się wersalka. W wyniku pożaru nikt nie ucierpiał. Prawdopodobna przyczyna pożaru nie została ustalona.

Działania trwały ponad godzinę. W akcji uczestniczyło 7 strażaków oraz 3 samochody pożarnicze (GBA ,GCBA oraz SHD23 z JRG2). Strażacy współpracowali na miejscu z Policją, Pogotowiem Ratunkowym oraz Energetycznym, Strażą Miejską oraz przedstawicielem Wydziału Zarządzania Kryzysowego Miasta Jeleniej Góry.

tekst  sekc. Wojciech Kamiński, foto: 24jgora.pl