Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, 58-500 Jelenia Góra ul. Sudecka 2 , tel. (75)7647450,60 ,fax (75) 7647418, e-mail kmjeleniagora@kwpsp.wroc.pl

Dodano 2018-11-06


Strażackie Wszystkich Świętych 2018

Dolnośląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Adam Konieczny oraz Dolnośląski Prezes Wojewódzki Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP st. bryg. w st. spocz. Eugeniusz Engel wystosowali wspólny apel do strażaków oraz do strażackich emerytów
i rencistów: „oddając hołd zmarłym i poległym strażakom, zapalmy w ten wyjątkowy czas znicz ze znakiem strażackiej służby, logiem PSP i ZE i RP RP. Zaznaczymy w ten symboliczny sposób nie tylko naszą wdzięczność i szacunek, ale także nierozerwalny związek łączący strażackie pokolenia.”
Jak co roku od ponad 10 lat, przedstawiciele Komendy Miejskiej PSP oraz Koła Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP w składzie:

•    mł. ogn. Łukasz Bizoń  – Dyspozytor MSK KM PSP w Jeleniej Górze
•    st. kpt. w st. spocz. Jan Padewski – Prezes Koła
•    st. ogn w st. spocz. Irena Tarasek – Skarbnik Koła
•    ogn. w st. spocz. Stanisław Socha

odwiedzili groby zmarłych koleżanek i kolegów strażaków. Odwiedzili 25 grobów na 9 cmentarzach powiatu jeleniogórskiego. Na każdym grobie zgodnie z wolą przełożonych zapalono znicze z logo PSP i ZE i RP RP. W ten sposób strażacy uczcili pamięć o koleżankach i kolegach, którzy odeszli na wieczną służbę.
Cześć ich pamięci !

tekst i zdjęcia JP