Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, 58-500 Jelenia Góra ul. Sudecka 2 , tel. (75)7647450,60 ,fax (75) 7647418, e-mail kmjeleniagora@kwpsp.wroc.pl

Dodano 2019-04-10


Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2019

Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP organizuje w tym roku 46 edycję OTWP.
21 marca 2019 r. w Zespole Szkół Technicznych „Mechanik” w Jeleniej Górze odbyły się dwu etapowe w 3 grupach ( grupa I szkoły podstawowe klasy 1 – 6 oraz grupa II  klasy 7-8 i ostatnie klasy gimnazjum, grupa III szkoły ponadpodstawowe i ponad gimnazjalne ) eliminacje dzieci i młodzieży z powiatu jeleniogórskiego. W I etapie wypełniali test z wiedzy o ochotniczych strażach pożarnych i wykazać się znajomością problematyki bezpieczeństwa i zapobiegania pożarom.  W II etapie musieli się wykazać praktycznie z znajomości sprzętu pożarniczego (węże pożarnicze, przekroje węży, sprzęt ochrony dróg oddechowych i inne), pierwsza pomoc (praca na fantomie, torba ratownika medycznego PSP1 itp..).                                           
W grupie I najlepszą okazała się Katarzyna Skotarek z Szkoły Podstawowej w Janowicach Wielkich, 2 miejsce Łukasz Wylęgała z Szkoły Podstawowej Nr 1 w Piechowicach, 3 miejsce Maciej Skotarek z Szkoły Podstawowej w Janowicach Wielkich.
W grupie II najlepszym Jakub Boratyński z Gimnazjum w Janowicach Wielkich, 2 miejsce Jakub Leszcz z Szkoły Podstawowej w Czernicy, 3 miejsce Piotr Marciniak z Szkoły Podstawowej w Karpaczu .
W Grupie III najlepszym został Jakub Stasiuk  z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze, 2 miejsce Mateusz Ragan z ZST w Piechowicach , 3 miejsce Paulina Rożko z ZSO i T Jelenia Góra.
Zwycięzcy grup będą reprezentowali 25 kwietnia 2019 r. w Lubinie w eliminacjach wojewódzkich. Nagrody w postaci tabletów, głośników bezprzewodowych, powerbanków i pamięci 64Gb oraz dyplomy wręczali Wiceprezes Oddziału Powiatowego ZOSP druh Stanisław Leszcz, Zastępca Komendanta Miejskiego PSP ml.bryg. Andrzej Ciosk oraz Dyrektor ZST „ Mechanik” Pan Piotr Iwaniec.
Wiceprezes oraz Zastępca Komendanta Miejskiego złożyli serdeczne podziękowanie  Dyrektorowi Szkoły i Pedagogowi Szkolnemu wręczając strażaka maskotkę w hełmie oraz dyplom za wzorową współpracę i pomoc w organizacji OTWP.