Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, 58-500 Jelenia Góra ul. Sudecka 2 , tel. (75)7647450,60 ,fax (75) 7647418, e-mail kmjeleniagora@kwpsp.wroc.pl

Dodano 2020-10-16


Logo Interaktywneogo Centrum Edukacji Przeciwpożarwej dla dzieci i młodzieży

 

Uczniowie Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych wzięli udział w konkursie na projekt logo Interaktywnego Centrum Edukacji Przeciwpożarowej. Organizatorzy konkursu z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze nie mieli łatwego wyboru, gdyż wszystkie prace były na wysokim poziomie. Kreatywni i pomysłowi uczniowie „rzemiosł” włożyli wiele wysiłku w stworzenie symbolu Interaktywnego Centrum Edukacji Przeciwpożarowej dla dzieci i młodzieży. Ostatecznie wygrało logo opracowane przez Łucję Gumińską z klasy 2 Technik Reklamy. Wyróżnienie otrzymała Joanna Ochman z klasy 1 Technik Reklamy.

Interaktywne Centrum Edukacji Przeciwpożarowej dla dzieci i młodzieży powstaje w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Jeleniej Górze przy ul. Sokoliki 6 w ramach Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2020. Zakończenie prac planowane jest w listopadzie br. W ramach inwestycji powstanie „ścieżka edukacyjna”, w czasie zwiedzania której dzieci i młodzież zapoznawać się będą z zagrożeniami pożarowymi, drogowymi i budowlanymi. Realizacja ma na celu zobrazowanie zagrożeń, nie tylko pożarowych, jakie występują w mieszkaniach, obszarach leśnych, wodnych oraz na ulicy.

tekst: mł. bryg. Andrzej Ciosk, foto: uczniowie 3 klasy Technik Fotografii i Multimediów: Natalia Madera, Mateusz Cieciera, Bartosz Dumin i Kornel Mandziej.